Mirt kell elengednnk flelmeinket?
Rohan vilgunkban kevesen ismerik fel azt, hogy a boldogsg nem abban rejlik, mekkora hzban lnk, melyik orszgba utazunk, vagy van-e nercbundnk. A klsdleges gazdagsg csak rvidtvon lvezetes.
Attl, hogy valaki j mdban l, ltszlag mindene meg van, s lehetsge van arra, hogy kt kzzel szrja a pnzt, mg nem jn ltre sem az elgedettsg, sem a kielgltsg rzse, de mg csak az rm sem. Hnyszor hallottuk mr letnk folyamn: „a pnz nem boldogt?” Persze j, ha van, de nmagban mit sem r, ha mellette feszltek vagyunk, szorongunk, s flelmeink vannak.

Meg kell tanulnunk, hogy csupaszon jvnk a vilgra, s gy is kell eltvoznunk. Termszetesen nem bn az, ha luxus krlmnyek kztt lnk, ha felcicomzzuk magunkat mindenfle fldi jval, de szmolnunk kell azzal, hogy hiba halmozunk fel anyagi javakat, ha az let ms, lnyeges dolgait elszalasztjuk, vagy elhanyagoljuk. Soha sem ks letnket trendezse, s annak megllaptsa, hogy mi szmunkra az igazn fontos, s ezeknek a dolgoknak mi az rtelmk. rljnk, ha van egy kedves trsunk, egy szp autnk, ha gazdagok vagyunk, ha sikeres a vllalkozsunk, de gyeljnk arra, hogy mindennek csak akkora jelentsget tulajdontsunk, amekkora valban van neki.

Soha sem ks!
Ha ebben a pillanatban jssz r, hogy te is a klssgek tjt jrtad, s ugyanakkor igny bred benned a vltoztatsra, akkor az a legjobb, ha azonnal bele is vgsz. Az let megvltoztatshoz ugyanis soha nincs ks! Ha egyszer elhatroztad, hogy mtl j letutat kvetsz, akkor semmikppen se hagyd, hogy ettl brki, vagy brmi eltntortson. Mindaz, amit idig elrtl, arra volt j, hogy nyitott, s fogkony lgy az let lnyeges dolgaira, s segt abban, hogy elindulj egy ton, amely a bels bke, s nyugalom fel vezet. Ha teht gy rzed, hogy nem j ton jrsz, fordulj vissza!

Visszafel az ton
Lehet, hogy amikor visszafel msz, mr egszen nehznek rzed azt a terhet, amit idig cipeltl. Pedig cipelted, mert eljutottl idig. Gondold vgig: hnyszor tkoztad mr el otthonodban a haszontalan holmikat? Azokat a holmikat, amelyek valaha fontosak voltak szmodra, de ms nem is tnik olyan jelentsnek. Most az a dolgod, hogy mindezeket elengedd. Meg fogod ltni, hogy egyltaln nem esik majd nehezedre, st, megknnyebblst jelent majd. gy fogod rezni, mintha hatalmas kvek zdulnnak le rlad, s ezek a kvek a hamis terhek, amiket egsz letedben felhalmoztl. Ha ezeket sikerl eldoblnod, sokkal dersebb, s nyugodtabb vlhatsz, jra clt, s fnyt lthatsz magad eltt.
Mindig az vagy, ahogy gondolkodsz
A dolgok elengedshez azonban nem csak az szksges, hogy ismerjk, hanem meg is tljk nmagunkat. Meg kell tanulnod, teht uralkodnod magadon, s nfegyelmet kell gyakorolnod. Ez a fegyelem, pedig a gondolkods fegyelmn kezddik. A gondolatoknak risi hatalmuk van, ezrt nagyon fontos, hogy csak a megfelel, pozitv gondolatokat hvjuk letre.
Feladat
Megvizsglhatod, hogy a mindennapokban hogyan vlnak valra gondolataid. Fogj egy darab paprt, s rd le, hogy msnap milyen teendket akarsz elvgezni. Minden egyes teend mell rd oda, hogy annak vgrehajtsa, vagy elintzse elrelthatan mikppen fog lezajlani. A nap vgn pillants r a paprra, s foglald ssze az eredmnyt. Egsztsd ki, ha volt olyan teendd, amivel elz nap nem szmoltl, illetve rd le azt is, hogyan sikerlt elintzned az elre betervezett dolgaidat.

Ha azt ltod, hogy terveid, gondolataid sszhangban voltak teendid vgrehajtsval, akkor nincs okod aggodalomra. Ha viszont gy rzed, hogy homlok egyenest mst rtl a paprra, mint ahogyan a valsgban vgl trtnt a kivitelezs, akkor nem vagy ura a gondolkodsodnak.
Ok s okozat
Aki nem uralja a gondolkodst, fegyelmezetlen, az a vletlennek engedi t az irnytst. De vletlenek – mint tudjuk – nincsenek. Minden trtnik valamirt, a vletlen teht azt jelenti, hogy az jut neked, amit megrdemelsz. A fegyelmezetlensg azzal jr, hogy sorban szakadnak majd rd a vletlennek hitt esemnyek. Azt, pedig ember legyen a talpn, aki sokig brja.

Sok ember szjbl hallani ilyesmit: „Nekem soha sem volt szerencsm, nekem gysem sikerl semmi.” Aki ezt sokszor emlegeti, annak sajnos a gondolatban is llandan jelen van. Ha teht te is gy rzed, hogy nem vagy sikeres, s nincs szerencsd, annak az az oka, hogy hinyzik a gondolati fegyelmed. Figyelj teht magadra, s prblj a pozitv gondolatok fel fordulni. Ha gy teszel, szre fogod venni, hogy tetteid s krlmnyeid is jelents irnyt fognak vltoztatni.
|