A nappali kialaktsa, Feng Shui segtsgvel
Mint az a nevbl is kiderl, nappalaink nagy rszt ebben a helyisgben tltjk. Itt tallkozunk vendgeinkkel, itt gylik ssze a csald, ebben a trben szoktunk kikapcsoldni.
Mindenekeltt rdemes kijellni egy olyan helyisget amely kellen vilgos, jl szellztethet, bartsgos s tgas. Lehetsgeink szerint, ez a helyisg legyen a leginkbb rendben tartva. Mg a hlszobra vagy a gardrbra egyszeren rcsukhatjuk az ajtt, addig a nappali legyen egy mindenki szmra tjrhat s harmonikusan stabil kpet nyjt szoba.
A tr rendezse
Nagyon fontos, hogy a szoba kzept ne foglalja el semmi. Erre azrt is van szksg, hogy a trrzetet tgtsuk-nveljk, illetve ne akadlyozzon minket a szabad kzlekedsben.
Ebben a helyisgben ne vigyk tlzsba a berendezst, ne zsfoljuk tele tl sokfle dsztrggyal, btordarabbal. Prbljuk meg elkerlni, hogy ebben a helyisgben tlzottan felhalmozdjanak a trgyaink, csak a mindennapi hasznlatra, illetve a szoba stlushoz leginkbb passzol trgyainkat tartsuk benne.

A szoba pihen vezete mindenkppen legyen knyelmes, tbb ember szmra is helyet knl trrsz.

Az lgarnitrk jobban kombinlhatak s a ksbbiekben segtik a tr trendezst, amennyiben tbb egyedlll darabbl llnak, pl. fotelek, szkek, kanapk vagy szfk. Figyeljnk arra, hogy ezekrl a pihenhelyekrl jl ltszdjon a tr kzepe. Az ltaluk felvett alakzat viszont szinte brmilyen lehet, akr kr vagy szgletes elrendezds.
 A komfortrzet szempontjbl kisebb asztalokat rdemes elhelyezni (dohnyzasztal), melyek praktikusabbak, ha trolrszekkel vannak elltva ahol elhelyezhetjk leggyakrabban hasznlt trgyainkat, pl. tvirnyt, hamutl, knyvek , jsgok stb.
Az lsarkok
Az lsarkok terlett nvnyekkel s kellemes hangulatot biztost helyi megvilgtsokkal tehetnk mg otthonosabb. Legjobb, ha httal a falnak lnk, klnben bizonytalan rzst vlthat ki egy olyan elrendezs, ahol minden kis zrejre htra kell fordulnunk. Klnsen elnytelen ajtnak httal elhelyezkedni. Kerljk tovbb, hogy az lhelyeket tlsan egy sarokba lltsuk. Emiatt gy tnhet, mintha a rajta lt sszenyomnk a falak.
A legjobb rzetet az keltheti, ha a sarkok irnyba tekintnk.
A szoba akkor a leghasznlhatbb, ha dlnyugati vagy nyugati fekvs, gy mindig kellen vilgos lehet mert a termszetes fny sok energit ad. Trgyaink is jobban rvnyeslnek, gy kellemes atmoszfrban tlthetjk a napjainkat. Minl nagyobb egy nappali, annl idelisabb az energia ramlsa.
Ha nincs elg nagy ternk, javthatunk rajta tkrkkel, fehr falakkal s minl vilgosabb berendezssel. m, ha azonban tl nagy ez a helyisg, elfordulhat, hogy a csi energija elvsz benne. Ilyen esetekben clszer trelvlasztkat hasznlni amelyek klnbz mret idelisan kisebb tereket kpeznek.
Minl kerekebb formj, gmblydedebb trgyak s btordarabok kerlnek a nappaliba, annl pozitvabb a csi hatsa. Az les, szgletes formk a negatv hatsokat rvnyestik. Ha mgis csak szgletes btorokkal rendelkeznk, ellenslyozhatjuk puha anyagokkal, prnkkal, tertkkel, gmb formj dekorcival s kerek level nvnyekkel. Kerljk az les vagy kill szeglyeket, hegyes level nvnyeket, fleg ha azok levelei a pihen helyisgre mutatnak.
Burkolatok
Az idelis padlburkolat a parketta. Nem akadlyozza az energiaramlst, st nagyon kedvez fa-energit raszt s meleg sznvel anyaga termszetessgvel harmnit sugroz. Ha jrlappal van bortva nappalink, hasznljunk kisebb sznyegeket, hogy melegebb varzsoljk a teret.
A padlsznyeg hasznlata nem ajnlott, mert egszsgtelen lehet a knnyen lerakd por miatt, illetve elnyeli a csi energijt.

Formk, anyagok
Az elektromos eszkzk szintn negatv csit rasztanak mg kikapcsolt llapotban is, ha van r lehetsgnk prbljuk ezeket elrejteni (ez klnsen a hlszobban ajnlott).
A btorok kivlasztsnl szintn a kerek formk a legmegfelelbbek, illetve a termszetes anyagok (az veg, a fm, mrvny, fnyes manyag) nagyon hidegnek hat, s kellemetlen zrejek keletkezhetnek hasznlatuk sorn. Az asztalok krnykn legyen elg tr a lbunknak, az ttetsz asztallapok miatt vendgeink ''ugrsra kszen'' rzik magukat, ezrt hasznljunk tertket vagy termszetes anyag altteket. A negatv kisugrzsokat nvnyekkel vagy akvriummal ellenslyozhatjuk.
E helyisg akkor tnhet a legpozitvabbnak, ha vilgos, meleg termszetes sznek dominlnak benne, pl. vilgossrga, bartsgos rzsaszn, vilgos fld sznek, meleg narancs s pasztell sznek.

Nvnyeinket termszetesen helyezzk el, de lehetleg stt, kihasznlhatatlan zugokba helyezzk, de semmikpp se olyan helyekre ahol hegyes tleveleik rnk szegezdhetnek.
Mestersges megvilgts
Az esti rkban, borongsabb napokon s vszaknak megfelelen vlasszuk az albbiakat. Tlen a legidelisabb a gyertyafny, de sajnos nem mindig elegend. Hasznljunk sok helyi megvilgtst. Ha az ablakvegek mindig tisztk s ragyognak, a napsugarak mg knnyebben thatolhatnak rajta.
Ne zrjuk el a fny tjt tl sok nvnnyel, vastag anyag fggnykkel, hasznljunk finomabb anyagokat s vilgosabb tnus sttt fggnyket. A legjobb azonban kisebb terekben kerlni a sttt fggnyket, hasznljunk inkbb rednyt.
Ha az ablakok s az ajtk egymssal szemben llnak, a pozitv energia knnyen tvozhat, ennek megakadlyozsra alkalmazzunk knny trelvlasztkat, kisebb polcokat, ablakkpeket, szlcsengket vagy nvnyeket.
|