Gyertyamágia
A boszorkányok és az okkultisták is tisztában voltak a gyertyaláng rendkívüli erejével. Ezért a különböző varázslásoknál, jóslásoknál, szellemidézéseknél a gyertyát használták.
A gyertyamágiához keressünk egy olyan nyugodt és csendes helyet, ahol a szertartás alatt nem zavarhat meg bennünket senki. Fontos, hogy mindig alkonyatkor, vagy sötétedés után kezdjünk hozzá.
Hozzávalók:
Bármilyen gyertya,
Gyertyatartó,
Tömjén, vagy illóolaj
A szertartás menete:
„Öltöztessük” fel a gyertyát: néhány csepp illóolajat csepegtessünk a tenyerünkbe, majd vegyük kézbe, és a bal tenyérrel középtől lefelé, egészen a kanócig simogassuk végig. Közben folyamatosan koncentráljunk kívánságunkra.
Nem mindegy, milyen színű gyertyát választunk a mágiához
A vörös erősíti a szerelmet, segít meghódítani a kiválasztott személyt. Illetve visszafordítja a felénk irányuló negatív erőket.
A világoskék a gyógyulást szolgálja. Az arany sikeressé és szerencséssé tesz. A sötétkék erősíti a koncentrációkészséget, az ezüst vagy a szürke magajándékoz a felejtéssel, és megszabadít a kellemetlenségektől.
A zöld pénzt hoz a házhoz, a fehér tovaűzi a félelmeket, a szorongásokat. A narancsszínű gyertya erőt ad az újrakezdéshez, a sárga békességet teremt, a bíbor a szakmai elismertséget, a társadalmi ranglétrán való emelkedést teszi lehetővé.
Egyszerre két gyertyát gyújtsunk meg
Égessük őket egy órán keresztül, majd befejezésként a meggyújtással ellenkező sorrendben fújjuk el őket. Soha ne újjal nyomjuk el a lángot, és nem mondjuk el senkinek, hogy gyertyamágiát végeztünk, mert ha kifecsegjük a titkot, a varázslatra fordított szellemi energiák szétszóródnak, és kívánságunk nehezebben válik valóra.
Még eredményesebbek lehetünk, ha egymást követő két napon megismételjük a szertartást.
Amire figyelnünk kell
Ha a gyertya a rituálé alatt kékes lánggal ég, akkor szellemlény tartózkodik a közelünkben.
Ha minden ok nélkül kialszik, miután meggyújtottuk, akkor hagyjuk abba a szertartást, és a következő napon folytassuk.
|